SICAK DALDIRMA ÇÖP KONTEYNERLERİ ÇOK KULLANIŞLI

SICAK DALDIRMA ÇÖP KONTEYNERLERİ ÇOK KULLANIŞLI

             Çöplerimizi bıraktığımız çöp kovaları daha önce teneke ya da plastik bidonlar şeklindeydi. Hafif malzemeden yapıldıkları için sabit duramayıp çoğu zaman devriliyorlardı. Buda çöplerin yere dökülmesine sularının sızmasına ve kötü bir görüntüye neden oluyordu. Artık günümüzde çok kaliteli malzemeden yapılan uzun ömürlü, sağlıklı ve kullanışlı çöp konteynerleri var. Bu konteynerler paslanmaya ve delinmeye karşı sıcak daldırma galvaniz işlemiyle çinko ile kaplanarak güçlendirilmektedirler.

             Metal çöp konteynerleri böylelikle daha uzun ömürlü ve daha kullanışlı bir hale geliyor. Sıcak daldırma çöp konteynerleri çeşitli ebatlarda üretiliyor. www.Akmetal.com.tr web sitesinde ihtiyacınıza göre her türlü çöp konteynerini bulabilirsiniz. Sıcak daldırma çöp konteyneri çeşitleri şöyledir. 240 litre sıcak daldırma çöp konteynerinin gövdesi ve kapağı sacdan imal edilmiştir yanları preslenerek konteynere diren sağlanmıştır. Ağzı profille çevrilerek vurma ve darbelere karşı eğilmesi engellenmiştir. İki ayağı vardır ve kolay taşınması için yanlarında kolları mevcuttur. 400 litre sıcak daldırma çöp konteyneri ise aynı özelliklere sahip olmakla beraber daha geniş çöp alma kapasitesine sahiptir. 800 litre sıcak daldırma bombe kapa çöp konteyneri ve 800 litre damper kapak çöp konteyneri kapak modellerine göre ayrılan en büyük çöp konteynerleridir. Sıcak daldırma çöp konteynerler çok yüksek derecede mikronla kaplanmış ve TSE standartlarına uygun olarak üretilmişlerdir.

             Çöp konteynerlerinin ön yüzünde ait olduğu belediyenin ismi, iletişim bilgileri temiz çevre sloganı ve kutuya çöp atan insan resmi bulunur. Arka yüzünde ise üretilen firmanın ismi ve iletişim bilgileri bulunur. Sıcak daldırma çöp konteynerlerinin imalat aşaması çok fazla zahmetlidir. Amaç tabanın delinmezliğini sağlayarak etrafa pis koku yayılmasını engellemektir. Şuan ülkemizdeki belediyelerin çoğunda sıcak daldırma galvaniz çöp konteyneri kullanılmaktadır.

Paylaş