PLASTİK ÇÖP KONTEYNERLERİ NELERDİR?

PLASTİK ÇÖP KONTEYNERLERİ NELERDİR?

               Metal çöp konteynerleri yıllardır her mekan da kullanılmaya devam etse de kullanım kolaylığı ve çevreye olumlu katkılarından dolayı artık plastik çöp konteynerleri de günlük hayattaki yerlerini almaya başlamışlardır. Plastik çöp konteynerleri dediğimizde aklımıza evlerimiz de kullanılan çöp kutuları gelmesin. Plastik çöp konteynerleri sokak ve caddelerde kullanılmak üzere üretilmiş her türlü malzemeye ve ısıya dayanıklı ürünlerdir. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen plastik çöp konteynerleri sağlık açısından hiçbir risk taşımamaktadırlar. Plastik çöp konteynerleri bütün fiziksel şartlara( yanma, donma, UV ışınları) uygun olarak planlanmış ve üretilmiştir. Metal çöp konteynerleri gibi suya dayanaklı malzemelerden üretilmiştir rahatlıkla yıkanıp dezenfekte edilebilirler.

                 Plastik çöp konteynerleri belediyelerde, alışveriş merkezlerinde, kolay hareket ettirebildikleri için tüm hareketle alanlarda kullanılabilir. Metal çöp konteynerleri oksitlenme yapabildikleri için plastik çöp konteynerleri açık alanlarda, nemli yerlerde ve yağışın çok olduğu yerlerde daha çok kullanılırlar. Plastik çöp konteynerleri mavi, kırmızı, yeşil gibi renler de üretilabiliyorlar. Daha sonra içine atılacak çöplerin niteliğine göre renklere ayrılıyorlar. Boyut olarak 120 lt ile 1100lt arasında değişen ebatlarda plastik çöp konteynerleri mevcut. Belediye çalışanlarının çöpü kolay toplayabilmeleri için kulplu yapılan plastik çöp konteynerleri aynı zamanda kolay hareket ettirilmesi nedeniyle tekerlekli olarak üretilmiştir. Özellikle hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında kolay hijyen sağlanması ve rahat hareket edilebilirliği sayesinde en çok tıbbı atıklar için plastik çöp konteynerleri kullanılır.

                 Plastik çöp konteynerlerin en önemli özelliği kullanımı bitince tekrar geri dönüşüme kazandırılabilmesidir. AB kriterlerine uygun olarak hazırlanan plastik konteynerlerin 4 tekerlekli olması her hava şartında kullanılabilmesi, içi içe geçirerek fazla yer kaplamadan muhafaza edilme gibi özellikleri avantajlarından bazılarıdır. Üzerinde ait olduğu yerin iletişim bilgileri yazar.

Paylaş