İHRAÇ EDİLEN ÇÖP KONTEYNERLERİ

İHRAÇ EDİLEN ÇÖP KONTEYNERLERİ

            Çöpler evimizde kullandığımız eşyaların ve gıdaların kullanılmayarak geriye kalan işe yaramayan kısımlarıdır. Çöpleri doğaya bırakarak yok olmalarını beklemek yüzyılları alır. Tüketim çılgınlığının hakim olduğu bir toplum olarak işe yaramayan çöplerimizi yok etmeden bekletmek mümkün değildir. Bu yüzden her şehrin kendi içinde barındırdığı büyük şehir çöplükleri vardır. Fakat şehir dışlarında düzenlenen bu çöplüklere bireysel olarak gidip çöplerimizi bırakmamız mümkün değildir. Bu yüzden evlerimizden başlayarak her yere çöp kutuları koymuşuzdur.

              Bu çöp toplama işlemi sistemli bir şekilde işler. Biz evdeki kovalara çöplerimizi koyar daha sonra sokaklarımızdaki çöp konteynerlerine boşaltırız. Çöp arabaları gelir çöp konteynerlerini çöp arabalarına boşaltırlar. Daha sonra çöp arabaları da bu çöpleri şehir çöplüğüne boşaltırlar. Bu sistem dikkatli ve düzenli bir şekilde işlediğinde çöplerle ilgili hiçbir sıkıntımız olmayacaktır. Bu sistemin önemli bir parçasını oluşturan çöp konteynerleridir. Plastik ve metal olarak kullanılan çöp konteynerleri kokuyu etrafa yaymadan ve pis çöp sularını sızdırmadan çöpleri muhafaza ederler. Ülkemizde konteyner üretimi çok gelişmiştir.

Yıllarca çoğu ürünü diğer ülkelerden ithal eden ülkemiz bazı ürünleri de diğer ülkelere ihraç etmektedir.

               Sanayi ürünleri ve makinelerin ihracının yanında metal çöp konteyner ihracatı da büyük bir paya sahiptir. Yıllarca temizlik ve düzenleriyle ön plana çıkan dış ülkelere çöp konteynerleri ihraç etmek önemli bir olaydır. İhraç edilen metal çöp konteynerleri arasında iki model öne çıkar. 1100 litre galvaniz pedallı ve düz kapaklı çöp konteyneri ve 1100 litre kapaksız galvaniz çöp konteyneridir. Bunlar tek parça sacdan sıcak daldırma galvaniz işlemi yapırarak üretilmişlerdir. 4 tekerleri ve yandan tutma kolları mevcuttur. Standartlara uygun bir biçimde araç kaldırma sistemine uygun şekilde üretilmiştir.

Paylaş