GALVANİZ ÇÖP KONTEYNERLERİ

GALVANİZ ÇÖP KONTEYNERLERİ

             Çöpler yediğimiz yiyeceklerin, kullandığımız eşyaların işe yaramayan ve kullanılmayan kısımlarıdır. Bu kullanılmayan kısımlar uzun süre etrafta kalırsa insan için tehlike oluşturacak bir boyut kazanır ve insan sağlığını olumsuz etkiler. İnsanlar önceki yıllarda çöplerini kapılarının önüne ya da çevreye bırakıyorlardı. Bu da hoş olmayan bir görüntü oluşturuyordu. Son yıllarda her adım başında bulundurulan çöp konteynerleri sayesinde bu durum düzeltildi. Artık çöpleri etrafta bir görüntü kirliliği oluşturmadan bu konteynerlere atıyoruz.

             Çöp konteynerlerinin çöp arabası gelip alana kadar içindeki çöpleri en iyi şekilde muhafaza etmesi gerekir. Çöpler hiçbir koku oluşturmadan sızıntı yapmadan, çöp konteynerinin paslanmasına neden olmadan korunmalıdır. İşte bunları sağlamak için metal çöp konteynerleri sıcak daldırma galvaniz işlemine tabii tutulurlar. Galvaniz işlemi demiri ya da çeliği sıcak çinkoyla kaplayarak oksijenle karşılaştığında oksitlenerek paslanma yapmasını ve hasar görmesini engellemektir. Galvaniz çöp konteyneri kullanılan sac malzemenin sıcak çinkoya batırılmasıyla üretilir. Bu kaplama şekliyle yapılan galvaniz çöp konteynerler en kullanışlı ve en dayanıklı konteynerlerdir. Galvanizli sacdan yapılan konteynerler vardır. Bunlar imal edilirken kaynak yapılır kaynak yerleri yandığı zamanda o kısımların galvaniz özelliği kaybolur. Zaten bu konteynerlerin kaplama kalınlığı da azdır. Oysa konteyneri önce yapıp daha sonra sıcak daldırma galvaniz işlemi uygularsak her yeri kaplanır ve uzun süre sıkıntı vermeden kullanılır. Ayrıca galvaniz kaplama kalınlığı da daha fazla olur.

            Galvaniz çöp konteynerlerinin yanları preslendiği için dayanıklılıkları fazladır. Üst kısımları çarpma ve vurmalara karşı dayanıklı olsun diye U profille çevrilir. TES şartlarına uygun olarak üretilen galvaniz çöp konteynerleri içindeki suyu sızdırmaz ve akıtmazlar. Yanlarındaki standartlara uygun olarak yapılan kollar sayesinde kullanılması ve taşınması kolaydır.

Paylaş