Dayanıklı Konteynerler

Dayanıklı Konteynerler

Temizlik insanlar için en önemli şeylerin başında gelir. İnsanlar sürekli başkalarıyla iletişim halindedir. İnsanlar sürekli yeme içme faaliyetlerinde bulunur. Bunlarda sürekli çöp ihtiyacını çıkarır. İnsanlar kendi çöplerini evdeki çöp kovalarına biriktirerek günde bir ya da iki günde bir dışarıda bulunan çöp konteynerlerine atarlar. Bu çöp konteyneri de yeni bir sektör oluşturmuştur. Belediyeler ya da diğer görevli kurumlar sorumlu olduğu bölgelere belirli aralıklarla çöp konteynerleri koymuştur. Bu da insanların ihtiyacını karşılamak içindir.

 Çok eskilerden günümüze kadar metal olan çöp konteynerleri kullanılmaktayken son zamanlarda plastik çöp konteyneri  ortaya çıkmıştır. Çöplerin geri dönüşümünü sağlamak için cam kağıt ve plastik kutuları ortaya çıkmıştır. İnsanlar evlerinde çöpleri ayrı poşetlere ayırarak uygun olan kutulara atarak bu çöpler değerlendirilir. İşte bu çöp konteyneri işini yapan bazı büyük firmalar vardır. Belediyeler ihalelerle çöp konteyneri işini firmalara verirler. Parklarda sokak başlarında bank yanlarında ve hemen hemen yerde kullanılan konteynerler çeşitli madde ve ebatlarda yapılmıştır.

Sağlamlık ve kalite açısından metal çöp konteyneri daha uygundur. Çeşitli ebat ve özellikleri olan konteynerlerden daha çok tercih edilenleri şunlardır: 150 lt Galvanizli çöp konteyneri sacdan üretilmiş olup ön paneline belediyenin ismi ve logosu bastırılabiliyor. Özel tasarımı sayesinde dışarıdan su girişi engelleniyor. Tekerleklerin konumu sayesinde rahat taşıma kolaylığı sağlanıyor. 35 kg ağırlığında olan konteyner 100 kg ye kadar çöp taşımaktadır. Diğer bir konteyner ise belediyelerin çok tercih ettiği 800 lt lik büyük metal çöp  konteyneridir. Tek parça sacdan gövdesi oluşmaktadır. Yan tarafları ise ayrı geçme sacdır. 120 cm yüksekliğinde 75 cm genişliğinde olan konteyner geniş haznesiyle büyük bir sitenin günlük çöp ihtiyacını karşılamaktadır.  1100 lt lik galvaniz çöp konteyneri ise 500 kg lik çöp taşıma kapasitesine sahiptir.

 Boşaltma deliği mevcut olan konteyner veri depolama cihazlarının kullanımına hazır tasarım yapısı bulunmaktadır. Her türlü boşaltıcı makineye uygundur. Soğuğa karşı dayanıklıdır. Bu konteynerler genelde fabrika girişlerine koyularak büyük ihtiyaçlı merkezlere uygun üretilmiştir. Konteynerimizin boş ağırlığı 125 kg dir. Avrupa Birliği Standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

Paylaş